Opalanie w solarium – jak długo?

Kluczem do bezpiecznego opalania się w solarium jest dobranie odpowiedniego czasu spędzonego pod lampami. Zbyt długie opalanie się zamiast brązowej opalenizny skutkuje najczęściej poparzeniami – czerwoną i piekącą skórą.

Czas pobytu w solarium

Czas spędzony pod lampami w solarium zależy głównie od fototypu skóry oraz liczby wizyt w solarium. Osoby z jasną skórą i te, które pierwszy raz korzystają z salonu, nie powinny przekraczać czasu 5 minut. Następna wizyta po 2-3 dniach także powinna mieć 5 minut, czas kolejnych wizyt można wydłużać o minutę. Maksymalny czas spędzony na opalaniu w solarium nie może być dłuższy niż 10 minut.

Nowe lampy opalają mocniej

Warto pamiętać, że niedawno wymienione lampy w solarium mają większą moc od tych, które są starsze. Należy dostosować do nich czas opalania i ewentualnie go skrócić.

Ważne kosmetyki do opalania

Należy pamiętać także o aplikacji odpowiednich kosmetyków solaryjnych, które będą mogły zabezpieczyć skórę przed nadmiernym przesuszeniem i odżywić ją. Prawidłowo dobrany kosmetyk może już po pierwszej wizycie dać efektowną opaleniznę. Warto sprawdzić głównie bronzery, które zapewniają optymalne efekty u osób, u których opalenizna naturalna nie wygląda estetycznie – ma odcień pomarańczowy, jest nieregularna.

Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Import-Export "Cel-man" © 2014 - Kosmetyki do Solarium Australian Gold i Solaria
 
ul. Ozimska 180; 45-310 Opole; Telefon: +48 608-509-955