Dlaczego warto używać kosmetyków do solarium?

Aby uzyskać złocistą opaleniznę, warto używać odpowiednich kosmetyków przeznaczonych do tego celu. Chociaż przy opalaniu pod słońcem nie są one potrzebne, to jednak w przypadku solariów są one niezbędne. Solaria emitują o wiele mocniejsze promieniowanie, które może być niebezpieczne dla skóry. Właśnie dlatego stosowanie kosmetyków jest wskazane nie tylko dla uzyskania oczekiwanych wyników, ale dodatkowo także z powodów zdrowotnych.

Funkcje kosmetyków solaryjnych

Opalanie się w solarium bez odpowiednio dobranych kosmetyków nie sprzyja równomierniej opaleniźnie i dodatkowo może sprzyjać przesuszeniu skóry i poparzeniom. Skóra, która jest zbyt sucha, nie opala się dobrze. Kosmetyki solaryjne łączą w sobie kilka funkcji, w tym między innymi nawilżają i odżywiają skórę, dlatego nie dopuszczają do nadmiernej utraty wody z naskórka. Dodatkowo kosmetyki do solarium pozwalają na nadanie równomiernej, głębokiej opalenizny poprzez przyspieszenie powstawania pigmentu w skórze lub efekt bronzera.

Rodzaje preparatów

Dobranie odpowiedniego typu kosmetyków jest kluczowe. Dostępne są między innymi akceleratory opalania, które przyspieszają powstawanie opalenizny, bronzery, które koloryzują i wyrównują kolor skóry zawartymi w sobie pigmentami, także można kupić kosmetyki o działaniu pielęgnującym i ochronnym oraz samoopalające.

Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Import-Export "Cel-man" © 2014 - Kosmetyki do Solarium Australian Gold i Solaria
 
ul. Ozimska 180; 45-310 Opole; Telefon: +48 608-509-955